Beskydy na kole

Také Beskydy se připojují k trendu a svými službami podporují oblíbenou cykloturistiku, pro kterou skýtá ideální podmínky. Nabízí hustou síť značených cyklotras od lehkých, ideálních i pro rodiny s dětmi, po náročné po lesních cestách a na vrcholky hor. Značené stezky vedou za mnoha historickými cíly nebo za zábavou.

Náš penzion vybízí ke strávení aktivní cyklo dovolené. K dispozici je bezplatná úschovna kol, možnost umytí kol, nářadí na jednoduchou opravu kol, možnost energeticky vydatných snídaní (jogurt, ovoce, müsli) dle dohody, zprostředkování půjčení kol, lékárnička, možnost ubytování na jednu noc.

Cyklostezka Bečva

Speciální cyklostezka vede malebnými valašskými údolími, kolem obou toků Vsetínské i Rožnovské Bečvy, až k jejich soutoku ve Valašském Meziříčí. Dál pokračuje přes Hranice a Přerov až k soutoku s řekou Moravou, celková délka je 160 km. Vsetínská část cyklostezky začíná ve Velkých Karlovicích a převážně s perfektním povrchem vás přes všechny obce v údolí dovede až do Vsetína a do Valašského Meziříčí. Tam se spojuje s Rožnovskou „větví“, která sem vede z Horní Bečvy přes Rožnov pod Radhoštěm. Trasy vedou prostředím kolem řek, přes valašské obce, řadu cyklomostů, kolem golfového hřiště, přírodního jezera i přímo kolem rožnovského skanzenu.

www.cyklostezkabecva.com

Na cyklostezku se můžete napojit ve Velkých Karlovicích (10 km) nebo na Prostřední Bečvě (4 km)

Bike park Kyčerka

V údolí Pluskovec (cca 200 m za Informačním centrem a karlovickým kostelem) vyrostl v roce 2012 nový zábavní areál pro bikery všeho věku. Vyrazit tu můžete na tratě (traily) vedené lesem i po sjezdovce a obohacené o dřevěné překážky a další zábavné či technické prvky. Bike park tvoří tři traily různé náročnosti: 

  • UNIVERSITY TRAIL – nejdelší trať uzpůsobená bikerům – začátečníkům a rodinám s dětmi.
  • HOBBY TRAIL – pro troufalé a zkušenější cyklisty
  • PROFI TRAIL – pro náročné, kteří se nespokojí jen s cestičkami, lávkami a méně prudkými pasážemi

Zájemcům je také k dispozici pumptrack. Jde o dřevěný okruh složený ze zatáček a vln, který je uzpůsoben na ježdění bez šlapání. Principem je, jak název napovídá, „pumpování“ na nerovnostech dráhy, díky čemuž jezdec udržuje rychlost svého kola. Pumptrack je vhodný nejen pro zkušené bikery, kteří si chtějí zatrénovat a zlepšit fyzickou kondici intenzivním pumpováním, ale také pro děti a rodiče. Je bezpečný a především hravý. 

www.facebook.com/KycerkaBikePark/

Vzdálenost od penzionu: 12 km

Bike aréna Vsetín

Bike aréna Vsetín je určena pro horská kola a užijí si zde všichni cyklisté od rodin s dětmi až po ty náročné. Připraveno je zde 6 kilometrů tratí z kopce dolů a 9 kilometrů tras vedených převážně po vrstevnici. Vybudovány jsou tak, aby byly zajímavé pro zkušené bikery i pro amatéry. Bike aréna Vsetín se tak stala další součástí Bike resortu Valašsko, který se rozkládá od Vsetína až po Velké Karlovice. Bike aréna byla slavnostně otevřena 1.5.2014.

www.bikearena-vsetin.cz

Vzdálenost od penzionu: 43 km

Zajistěte si ubytování hned.

Termíny se rychle plní. Zejména v sezóně a o víkendech máme kapacity ubytování naplněné na dlouho dopředu.

Webdesign WEBOVKY BRNO